Okolí

V okolí ubytování je spousta turisty vyhledávaných cílů v podobě hradů a zámků a to třeba Valdštejn, Hrubá Skála, Sychrov, Trosky, Kost, Dětenice, Staré Hrady a plno dalších.

K dalším zajímavostem patří okolní skály: Hruboskalsko, Klokočské skály, Maloskalsko, Besedické skály,  Příhrazské skály,  Drábské světničky, Prachovské skály a mnoho jiných skalních útvarů.

Pro cyklisty je zde spousty cyklotras například, Zlatá stezka Českého ráje, nově otevřená trasa podél Jizery z Turnova přes Malou Skálu až do Lišného a spousta jiných.

Většina cyklotras vede kolem míst, kde se natáčely pohádky a filmy třeba nejznámější z nich princ Bajaja, Jak dostat tatínka do polepšovny, S čerty nejsou žerty a spoustu dalších.

Mezi známé vodní plochy patří například: Věžický rybník, Nebák, Rokytňák a další.

Český ráj nabízí kromě výše jmenovaných i plno jiných známých i méně známých zajímavostí.


Pokud chcete vědět něco více o těchto krásách Českého ráje, včetně fotografii klikněte ZDE..... a otevře se Vám nové okno, kde si můžete vybrat. Popřípadě si můžete již dopředu naplánovat výlety po Českém ráji.

V Českém ráji je mnoho zajímavostí, které stojí za to vidět.


Turnov.

Město bylo založeno v polovině 13. století Jaroslavem Havlem z rodu Markvarticů na ostrohu nad řekou Jizerou. Pozdějšími pány města se staly významné české rody Vartenberkové a Smiřičtí. Turnov byl často sužován nájezdy vojsk. V roce 1468 byl vypálen lužickými křižáky a roku 1643 Švédy. Velký požár také ohrozil město roku 1707.Přes všechna neštěstí se tu však rychle rozvíjela řemesla. Již v 17. století zde vznikaly první sklářské hutě na výrobu „pálené skelné kompozice“ , tj. zhotovení umělých drahokamů ze skla. V 16. stol. zde pracovala řada brusičských dílen, které upravovaly a brousily zdejší a dovážené drahé kameny. Obchod s nimi kvetl zejména v 18. a 19. stol., kdy se vyvážely do celého světa. Tradice výroby šperků se v Turnově rozvíjí dodnes. Je zde i střední umělecko-průmyslová škola na zpracování kamene, kovu a výrobu šperku, která – jako první v Evropě – byla založena již roku 1884.Dnes je Turnov turistickým centrem Českého ráje. Je ideálním východiskem pro putování Hruboskalskem, Maloskalskem a Klokočskými skalami. Sídlí zde i správa Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Muzeum Českého ráje patří k nejčastějším cílům návštěvníků regionu. Od roku 1886 shromažďuje doklady o přírodním bohatství Českého ráje a jeho dějinách. Jedinečné expozice jsou věnovány drahým kamenům a šperkům. Doplňují je oddělení archeologie, historie a národopisu. Součástí stálé expozice je také unikátní panoramatický obraz Mikoláše Alše "Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou" (8,5 x 10m) z roku 1895. V červenci 2000 byla po kompletní rekonstrukci otevřena mineralogicko-geologická expozice, která je věnována geologickému vývoji Turnovského regionu i celé planety.
Turnov má svou historii, památky a osobnosti a také výtečnou polohu. Leží na řece Jizeře obklopen malebnou krajinou Českého ráje, krajinou pískovcových skal, údolí, lesů, romantických zřícenin, pohádkových hradů, zámků a osobité lidové architektury. Však také právem nese označení "srdce Českého ráje". Město Turnov je ideálním východiskem pro výlety do této unikátní krajiny.

Penzion Michelle - ubytování Český ráj

Kontaktujte nás

Penzion Michelle

U rybníka 70

511 01 Turnov

info@penzionmichelle.cz

+420 604 854 400